Buďte spolu u jednoho stolu a vyhrajte balíček potravin na týden

Balíček potravin pro rodinu na týden od firmy Country Life dostane jeden z Vás.

 

Pošlete fotku, jak si s rodinou užíváte společné jídlo – doma, na zahradě, na rodinné oslavě a zároveň také váš oblíbený rodinný recept na zdravější jídlo. Zdravější jídlo je skutečné jídlo bez průmyslově zpracovaných polotovarů či výrobků, uvařené s láskou doma a snězené společně s nejbližšími:-)

Podmínky soutěže a soutěžní formulář najdete zde

Ve výdajích českých domácností vede stále jídlo a bydlení. Utrácíme za jídlo v průměru 8000 Kč za domácnost. Dokážeme si to jídlo také společně uvařit a vychutnat? Celodenní maraton – práce, školy, školky, kroužky, schůzky, domácnost. Většinu dne se stravujeme mimo domovy. V zahraničních zemích bývá zvykem, sejít se s rodinou tedy alespoň u večeře, u jednoho stolu. Je tomu tak i v českých rodinách? Možná tento prastarý zvyk zažívá návrat. Takže místo „Večeři si vezměte z ledničky“ se zase  v domovech line vůně uvařeného jídla. Nemusí to být menu o třech chodech. A když ne večeře, třeba stíháte zrovna snídani nebo si vše vynahradíte alespoň o víkendech. Zkuste zavést i u Vás doma, nejen během Týdne pro rodiny, který se koná právě v květnu.

 

Možná ani netušíte, jak moc velkou roli hraje společné stolování u dětí, podílí se na jejich aktuálním psychickém vývoji, rozvíjí jeho sociální návyky, pěstuje jeho vztah k jídlu a jeho přípravě, učí ho, že jídlo se nekupuje v regálech a že je tu čas, kdy rodina neřeší nic a je spolu, povídá si, užívá si společných chvil. U malých dětí lze společné jídlo a přípravu pojmout jako hru a zábavu, od přípravy po úklid. Děti totiž milují všechno to, co děláte vy, učí se nápodobou a je pro ně frustrující, pokud jim spoluúčast v tomto procesu nedovolíte nebo dokonce zakazujete. Nabydou dojmu, že práce okolo jídla je něco nelibého a to si také odnesou do života (ať už je to vaření, nakupování, vyskládávání nádobí z myčky nebo vlastní konzumace jídla). Takže pusťte děti do kuchyní, nechejte je pomáhat a buďte spolu.

Těšíme se na všechny fotky a recepty. Zasílejte je přímo sem: http://foodrestart.cz/spolu-u-jednoho-stolu/

Partnerem soutěže je

Mějte krásné jarní dny.

Štěpánka

 

Partnerem soutěže je:

 

 

2018-04-16T20:42:20+00:00