Testy dětský tvarohových dezertů – svačinka Ano či NE?

Moc fajn shrnutí svačinkových dezertů zpracovaly testy Vím, co jím a MF Dnes.

Testy zde

O cukru už básnit nebudeme, ale je tu hodně na zvážení i další obsahy těchto velkých kelímků s malým obsahem. Schválně, zkuste si přendat obsah Pribináku do mističky – opravdu vás to zasytí?

Za zvážení stojí i ekonomická stránka. Kelímek takového dezertu vyjde na průměrně 13-16 Kč. Obsah je 80-110 g. Pokud koupíte tvaroh a zakysanou smetanu nebo jogurt, uděláte z něj hned 4 velké Pribináky. A to už se v peněžence projeví nebo ne? V mnoha školkách se takové dezerty stále připravují, prostě se ušlehá tvaroh s cukrem a smetanou a hotovo. Cukru nemusí být 20 % obsahu, stačí mnohem méně a dezert dostane sladkou chuť. Doma dětem připravuji rozvařené ovocné pyré, kterým tvarohový pohár proložím nebo sladím medem. V zimě moc chlazené mléčné výrobky nepodáváme, pouze na doplnění a zpestření jídelníčku. Ochlazují organismus a opravdu je nám po jogurtech zima. Takže když, tak jogurt vytáhnu z lednice dostatečně brzy nebo skleničku jogurtu ohřeju v teplé vodě.

Kromě toho vybíráme, pokud je to možné, mléčné výrobky z malých farem, kde je ještě šance dostat mléko kraviček pasených na trávě – rozdíl je např. v obsahu laktozy, navíc mléko není homogenizované.

2018-02-28T21:39:31+00:00