Děti se rozjedly, přidávají si, já pečlivě vybírám dodavatele a vše si vaříme sami.

S Pavlínou Chemijovou, vedoucí školní jídelny v MŠ Bařiny Štramberk jsme se potkaly na kurzu foodrestart.cz organizovaném MAP Kopřivnice. V té době přebírala školkovou jídelnu. Ještě ale netušila, co na ni čeká a co všechno se během roka udá.

Když převzala vedení a nahlédla do zákulisí, byla hodně smutná, v šoku, naštvaná. Sama v té době už o stravování věděla hodně a chtěla proměnit školkové stravování  jak jej známe z mnoha školních a školkových jídelen (polotovary, dochucovadla, nedostatek zeleniny a přebytek pečiva, masa, mléka, sladkostí) v moderní kuchyni odpovídající potřebám dětí.

Co se tedy všechno změnilo, Pavlíno?

Posun byl a je veliký. V první fázi jsem vyházela veškeré polotovary, dochucovadla a všechny blé věci. Bohužel změny neunesla původní paní kuchařka a odešla. Teď vaří paní Reková (byla také na kurzu foodrestart.cz) Smýšlíme stejně.

Dnes nakupujeme jen čerstvé suroviny, od května budeme brát zeleninku a ovoce z lokální farmy Lička, mouky, kuskus, rýži a další jiné dobroty bereme např, od firmy Country life. Snažíme se do jídelníčků zařazovat přirozené suroviny a vše pak sami vaříme a pečeme. Pokud už ale koupíme potravinu zpracovanou (např chléb), dbáme na složení. Spolupracujeme také nově s příborským sdružením a bezobalovým obchodem Victorina LOCA. (Bezobalový obchod, kde lze nakoupit  převážně přirozené sypké potraviny na váhu do vlastních nádob či papírových sáčků bez zátěže životního prostředí a peněženek drahými plastovými obaly, pozn. autora). V obchůdku mají i vlastní mlýnek na obilí, takže si necháváme dokonce namlít čerstvou špaldovou mouku přímo ze zrn. Nebo nám mleli červenou čočku na přihuštění pokrmu když už je třeba.

Pečeme převážně ze špaldovky a vše si vyrábíme sami😉. Maso zatím nakupujeme od místního řeznictví Machač,  ale krůti masíčko nám začíná dodávat farma Česká krůta. K pití děti dostávají vodu nebo sypané čaje.

Jak přijali změnu děti a rodiče?

Začátky byly šílené, rodiče si stěžovali na jídelníčky, chodily za mnou maminky a mávaly mi bílými rohlíky před očima. Došlo i na zákeřné výroky typu: Děti trpí hlady, mají průjmy, zvrací krev.  Kdo nezažil, nepochopí, pro mne to bylo hodně náročné období. Hned v září nás udali na ostravskou hygienu, tak jsme tu měli  rozsáhlou kontrolu z hygieny.  Jidelníček  vzali pod drobnohled a je z toho zpráva z KHSOV o rozsahu 4 stran. A výsledek? Dopadli jsme na výbornou. I přesto na mě chodí různé anonymy, no je to někdy sranda, ale nevzdávám se. Dětem začalo chutnat, fantasticky se rozjedly, rodičům děláme spontanní ochutnávky a začíná to snad dostávat všechno dobrý směr.

Plánujete ještě něco dalšího?

V únoru vstupujeme do projektu Zdravá školní jídelna. Provádět nás bude paní hygienička z Frýdku a další metodici. Rodiče mohou všechno dění sledovat na FB strankách Školni jídelna MŠ Bařiny. Ukázka jídelníčku školky zde

Dodatek autora: Mám velkou radost a moc si přeji, aby se i v ostatních školách a školkách v naší zemi našli takové Pavlíny.  Kdysi jsem se doslechla, že si školní jídelny nemohou vybírat dodavatele, že je vše vázáno na výběrové řízení. K tomu dodávám: Pokud si škola zadá jasné požadavky a kritéria, je dosti pravděpodobné, že se výběr omezí a nekvalitní dodavatelé se takto eliminují. MŠ Bařiny je krásným příkladem toho, že to opravdu jde, jen se musí chtít. Chtít vařit, hledat řešení a vytvářet pro děti to nej. Jídlo má nemalý vliv na kognitivní procesy (nejen) dětí, na jejich inteligenci, schopnost se učit, pamatovat a rozvíjet myšlení.

 

  

2018-02-04T11:43:54+00:00