Jak dětem zabalit svačinky či obědy do školy a sobě do práce?

Září odlétlo a s ním i definitivně léto. Možná jste dosud ještě nepřemýšleli nad tím, v čem vlastně ty naše děti nosí své svačiny do školy. A jestli si nosí domácí svačiny nebo pouze kupované. Obzvláště pro děti je velice vhodné připravovat svačiny do školy doma. Můžete dětem připravit chutnou a zdravou svačinku, která jim dodá energii, důležité vitamíny a další účinné látky. Kromě foodrestart.cz ft nasvacinu.cz box na svacinutoho děti naučíme o jídle přemýšlet a později se i aktivně v přípravě zapojit. Takto vytvořenou svačinu je nejlepší dát do obalu, který není jednorázový, nezatěžuje tak životní prostředí a ještě se vám líbí. (Už nemusíme nosit ubrouskem oblepený chleba v igelitovém sáčku)

Stejné je to i s lahvemi na pití. O tom, že je pitný režim důležitý, se všude mluví a všichni to ví. Ale proč kupovat na každý den pet lahve, které obsahují ve většině případů pro organismus škodlivé látky a nejsou ekologické? Můžete mít krásné designové a zdravé láhve, které budete používat roky.

Úplně stejně uvažovala Katka Hanušová, máma tří dětí. Nestačila jí běžná nabídka obalů a lahví dostupná v supermarketech či domácích potřebách. „Nejenže mi je děti neustále ztrácely, rozbíjely se, ale kvalitou jsem si také nebyla úplně jistá. Sedla jsem si k internetu a zjistila jsem, že nabídka nejrůznějších krabiček a boxíků, termosek a lahví je veliká, ale také hodně roztříštěná. Musím přiznat, že mě těší vyhledávat nové kvalitní a zdravotně nezávadné produkty, které mě zaujmou svým vzhledem a vlastnostmi. A když už jsme vše takto pracně vyhledávali, porovnávali a osobně testovali, vznikl z toho vlastně náš rodinný eshop www.nasvacinu.cz.

No a i já na tento eshop natrefila, když jsem hledala svačinový box, termosku na jídlo a termosku na pití pro našeho čtyřleťáka. Syn si totiž nosí své svačinky i do školky. Hlavní důvod je nadmíra mléčných výrobků, které nedělají dobře nikomu z rodiny a dopolední dávka mléka po ovoci způsobila vždy své, druhý faktor je ten, že svačinky z domu jsou pestré – na rozdíl od fádních svačinek ze školky. Hlídám si skladbu celého dne, takže jako svačinku má syn mnohdy spíše snídani (alespoň ji ráno ve spěchu nemusí jíst). Nosíme si tedy do školky všechno možné – od teplých kaších či polévek, přes ovoce, plněné palačinky a wrapy, po domácí kváskové chleby s pomazánkami a zeleninou. A to už chce mít opravdu dobré a funkční obaly.

Na eshopu www.nasvacinu.cz najdou rodiče širokou škálu nápaditých, funkčních a bezpečných krabiček na svačinu, ze kterých si vybere opravdu každý školák nebo student. Dětem udělá radost dobrá svačina v hezkém boxíku, rádi se pochlubí ve škole svým kamarádům a nezapomenou tak svačinu doma.  foodrestart.cz ft nasvacinu.cz

A co pitný režim školáků? Už jste slyšeli, že klasické PET lahve jsou určeny pouze na jedno použití jinak může dojít ke kontaminaci nápoje? Volte raději lahve ze zdravotně nezávadného plastu, nerezu i skla. Nejoblíbenější jsou plastové láhve z materiálu Tritan. Tyto láhve jsou odolné vůči nárazům, snadno se myjí a můžete do nich nalít i horké nápoje. Většinou na sobě mají nápadité vzory, mezi kterými si snadno vybere každý tu svou. Láhve skvěle těsní a nehrozí tak vylití v tašce.

Pokud máte v oblibě obzvláště v chladných měsících teplý čaj, dopřejte je dětem. K přenosu vyberete velkou škálu termohrnků s různými pítky, vhodné i pro děti. Není problém, aby čaj vydržel teplý celý den. Jen ho tam nesmíte nalít vařící, protože pak se z něho půl dne nedá napít 😊.

termoska-na-kasi foodrestart.cz ft nasvacinu.czNěkteré děti ze zdravotních důvodů nebo protože rodiče nejsou spokojeni s nabídkou školní jídelny, potřebují připravovat do školy i oběd. Dávno minulé jsou doby, kdy se nosily „jídlonosiče“. Pamatuji si ještě ty hliníkové, ze kterých se vždy všechno vybryndalo. Dnes ale trh nabízí luxusní a funkční termoboxy neboli termosky na jídlo. Ty dokáží udržet jídlo teplé až do oběda. Máte jistotu, že vaše dítě dostane čerstvý zdravý oběd bez dalšího přihřívání v mikrovlnné troubě. Kromě toho, využijete je pohodlně i vy, pokud si nosíte obědy do práce nebo na výlety. Stejně tak, máte-li malé miminko a připravený příkrm chcete uchovat teplý nebo jej sbalit s sebou ven. U termosek na jídlo nebo pití a termohrnků je velmi důležité zamyslet se nad tím, do od nich očekáváte a co mají splňovat a podle toho hledat. Eshop Vás však dobře navede.foodrestart.cz ft nasvacinu.cz

Ve škole je opravdu radost svačit či obědvat domácí jídlo, pokud k tomu mají děti podmínky a vy máte podmínky pro transport vašeho s láskou připraveného pokrmu.

Kateřina Hanušová (nasvacinu.cz) a Štěpánka Vontrobová (foodrestart.cz)

 

2018-01-24T22:33:32+00:00