Na kurzech Foodrestart se sdílí, ochutnává a překvapuje

Z cyklu 4 kurzů o pestřejším vaření máme za sebou dva. Jeden pro personál školních jídelen a jeden pro širší veřejnost, zejména maminky. Kurzy se konaly jakožto regionální vzdělávací aktivita MAP ORP Kopřivnice.

Na obou workshopech jsme se bavili o obilovinách a luštěninách, zkusili si poznat jednotlivé druhy a řekli si, jak je upravit a kde všude se dají použít. U rodičů jsme zabrousili i do oblasti využití zeleniny hlavně v úpravách pro děti, ale taky třeba pro tatínky:-)

Foodrestart kurz rodiče Foodrestart kurz pro rodiče Štěpánka Vontrobová

Oba kurzy byly velmi brzy naplněny a moc nás potěšila hojná účast. Setkali jsem se s kuchařkami z širého okolí Kopřivnice, většinou tedy šlo o dámy vařící dětem ve školkách. Školy, které by potřebovaly mnohem větší „restarty“ se drží stále jaksi mimo. Proč?

Foodrestart kurz pro kuchařky Foodrestart kurz pro kuchařky

Čeká nás ještě specializovaný kurz pro kuchaře škol – tématem jsou úpravy zeleniny. 20.4. je pak na programu ještě workshop o svačinkách Nosili jsme do školy koblihy a kofoly. Plánujeme další workshopy a snad se podaří i praktické kurzy vaření. Protože mnoho z nás ještě netuší, jak skvěle se dá upravit dýně, fazole, že čočku můžeme kombinovat s jáhlami a květákem nebo cizrnu s dýní. V úpravách totiž můžeme vycházet ze zvyklostí staletích prověřenými. Pokud pak ještě přidáme špetku moderní gastronomie, vykouzlíme skvělé pokrmy plné barev, chutí a samozřejmě potřebných živin. Výsledkem je pak opravdu pestrý jídelníček postavený na přirozených potravinách.

Foodrestart příprava na kurz květák s čočkou beluga akapustou Foodrestart ochutnavka cizrnový segedýn a fazole s celerem a porkem

A to, že tyhle jídla chutnají, potvrdí i děti samy.

Foodrestart ochutnávka děti jí zdravě

Pro mne samotnou to je skvělá zkušenost a příjemně strávený čas. Děkuji všem, co se zajímají o to, jak dětem jídelníček opravdu zpestřit. Nechte občas knedlíky, termixy, šunky a loupáky v regálech obchodů a vykouzlete opravdová jídla.

 

2018-01-24T22:33:33+00:00

Komentáře nejsou povoleny.