Konec rohlíkům, bonbonům a džusům ve školách – Pamlsková vyhláška

Nevím, zda to byl záměr či vedlejší účinek, ale pamlsková vyhláška odkryla oponu toho, co mnozí dávno tuší – na trhu, a to především v konvenčních supermarketech, nekoupíte přirozené potraviny. Sebe i děti krmíme něčím, co za nás už někdo „uvařil a dochutil“. Vesměs ve školních bufetech či automatech najdete průmyslově zpracované, dochucené potravinářské výrobky. Ano i ten Pribináček je potravinářský výrobek a pro svůj obsah cukru je pro děti spíše nevhodný, stejně jako bulka se sýrem kvůli svému obsahu cukru.

Pamlsková vyhláška byla zařazena do Sbírky zákona již 5.9.2016. Od ledna 2017 ji musí dodržovat všechny školy a týká se potravin, které jsou ve školských zařízeních prodejné (formou automatů, bufetů, kantýn).

Vyhláška vyřadila z prodeje všechny potraviny, které svým obsahem a složením neodpovídají požadavkům a limitům určeným pro stravování dětí a mládeže. Tyto limity jsou dávno známy (WHO, Nutriční doporučení MZ apod), leč se s nimi doposud nikterak nepracovalo a neupozorňovalo se na jejich překročení. Není potom divu, že vyhláška způsobila takovou hysterii a šok, zejména u rodičů, kteří nejsou schopni svým dětem zajistit kvalitní svačinky. Jenže on ten párek v rohlíku,  či bageta s majonézou zapitá Fantou opravdu nepatří do dětských (ani našich dospěláckých) jídelníčků. „A co třeba Pribiňáky nebo cereální Bebe sušenky?“, ptají se rodiče „To je přeci zdravá svačinka.“ Milí rodiče, přečtěte si složení a postavte si pyramidu z cukru…Bohužel se to týká i dotovaných programů ochucených mlék (Mléko do škol“.

Když jsem si četla komentáře odpůrců vyhlášky, bylo mi docela smutno. Pan ředitel, který si jakožto vzor, kupuje na protest párek v rohlíku (aby dětem ukázal, že je na jejich straně), dětská lékařka, která se diví tomu, že děti nemohou k svačině dostávat koláče či slazené mléčné výrobky, rodiče, kteří se rozčilují, že jejich dítě zůstane ve škole hlady nebo si bude „muset“ koupit něco ve fast foodu.

Vzpomínám na svá školní léta a není tomu zase tak dávno. Svačinky nabízela školní jídelna nebo nám je zodpovědně chystali s láskou a péčí naši rodiče. My si je pak navzájem ochutnávali. Chroupali jablka, jedli chleba s rybičkovou pomazánkou a cibulí. Mamčina bábovka nebo jogurt s borůvkami byly jen výjimečně a v domácím složení. Bonbony jen na narozeniny – každý dostal jen jeden (nikoliv celý sáček na posezení). A když se v devítce na chodbě objevil ten svítící automat na Coca Colu, chodili jsme kolem něj po špičkách jako kolem posvátného chrámu s nedosažitelným zbožím. Nikdo z nás totiž neměl dvacku na plastovou láhev s barevnou sycenou vodou. Dneska děti nemají domácí svačinky, zato podle všeho hýří dostatkem peněz, aby si mohli koupit menu v mekáči. Blahobyt. Konzum. LENOST RODIČŮ.

Co ze škol tedy zmizí:

  • energetické nápoje;
  • výrobky obsahující kofein s výjimkou čaje;
  • výrobky obsahující umělá sladidla s výjimkou žvýkaček bez cukru;
  • ochucovadla jako kečup, majonéza, dresink nebo hořčice;
  • na mléčné výrobky, pečivo a nesmažené výrobky z masa, vajec nebo luštěnin jsou stanoveny limity soli, cukru a tuku. Sýry například ve sto gramech nesmí obsahovat více než dva gramy soli a třicet gramů tuku;
  • výrobky nesmí obsahovat trans mastné kyseliny pocházející z částečně ztužených tuků;
  • ovocné a zeleninové šťávy a nektary nesmí mít přidaný cukr, za který se považuje i med nebo melasa;
  • zpracované ovoce a zeleninu lze prodávat pouze tehdy, pokud neobsahuje více než půl gramu soli nebo jeden gram přidaného cukru ve sto gramech zpracované potraviny.

 

V jedné knize jsem nedávno četla, že každá novinka je na počátku provázena hysterií, ta se do 6-9 měsíců uklidní a statisticky do 16 měsíců je novinka přijímána pozitivně. Věřím, že pamlsková vyhláška konečně ukázala, že jsme si za posledních dvacet let totálně převrátili stravovací návyky a zvykli jsme si konzumovat koláče nejen o posvícení či svatbách, nýbrž denně.

Vyhláška má však i jedno výrazné negativum.  Ukázala, že mnohé potraviny pro děti nejsou vhodné a nepatří do školních bufetů. Už nedomyslela fakt, že i když si ten bavorský vdolek dítě nekoupí o přestávce, v klidu jej pak „legálně“ dostane k obědu. Školní jídelny nebo kuchyně v mateřských školách totiž neomezila. Ty i nadále dětem nabízejí slazené mléčné výrobky, vody se sirupem, instantní kakaa, pečivo a mléčné výrobky s vysokým obsahem soli či uzeniny, a to i u těch nejmenších tříletých dětí (šunka, hermelín, taveňák, makrela).

A protože jen vyhláška nestačí, aby měnila svět měnit a neměla by jen zakazovat, napíšeme si, jak je možné aktuální stav řešit a co pro to můžou udělat školy a rodiče společně. Také se podíváme, jak školní bufety zcela běžně fungují v sousedních zemích. Sledujte nás.

Štěpánka

 

2017-01-31T15:22:53+00:00

Komentáře nejsou povoleny.